Povídání o veteránech

Auta s příběhem

Za vším stál jeden splněný klukovský sen ( a skvělá manželka ). Pravá amerika Cadillac s V8. 
A jak to bývá s jídlem roste chuť a tak následovaly další sny a díky jejich naplnění si nyní můžete takový svůj sen splnit i Vy, protože u mne si je třeba najdete. 
Hledám pouze auta jsou vždy jedinečná s příběhem osobním nebo automobilovým. Nemusí hodně stát, ani nemusí být kdoví jak vzácná, mě stačí že mají co říci mě nebo komukoli dalšímu.
Všechy auta jsem vybral pro uvedené důvody a dovezl proto, abych se v nich svezl a zažil jejich příběh. 
Některá zařadím do sbírky a některá nechám žít s příběhem dál dalšímu majiteli (který se většinou stane i kamarádem). 

Jak běžně můžete koupit veterána :
V této digitální době máte několik možností jak takového amerického veterána koupit.

  • Hledat na internetu, eBay a podobně a to vysněné auto. Potom řešit a zajistit si dopravu ( nejen v kontejneru do Čech, ale i po státech při převozu do přístavu). Pak řešit proclení a teprve potom vidět , co mi to vlastně v kontejneru přišlo. Většinou následuje překvapení a začátek nekonečného příběhu s renovací. Kdo nezažil, neuvěří a kdo chce vyzkoušet , ať to zkusí.

  • Najít v české nebo evropské inzerci nějaké zachovalé, nezničené, s nízkým nájezdem, prostě dokonalé auto za nízkou cenu. Většinou pak následuje mnoho telefonátů a víkendů strávených objížděním inzerentů. Nevěřte nesmyslným inzerátům na super levné veterány, protože hezké auto plnící všechny Vaše vyjmenované předpoklady už nekoupíte ani přímo v Americe. Už i tam přišli na to, že zachovalá auta mají svoji cenu , a tak opravdu hezké auto musíte se znalostmi prostředí opravdu hledat.

Pokud jste toto vyzkoušeli, dali tomu spoustu úsilí a času můžete zkusit něco jiného.

Zavolejte, napište nebo přijeďte do Lučan nad Nisou, kde jsou moje auta k případnému prodeji vystavena. Proč píšu případnému, no protože některá auta mám postavena na veteránských značkách a občas je projíždím, protože nejraději bych z nich neprodal žádné.

Neprodávám veterány k restaurování, ale k užívání ( což neznamená, že se na nich nemůže něco pokazit ).

Vzhledem k tomu , že většina veteránů je v původním stavu, s co nejmenším nájezdem, v zajímavých barevných provedeních nebo neobvyklými doplňky, bude pro nového majitele jeho veterán prostředkem k jeho osobnímu vyjádření tak jako byl pro původního majitele ( většinou mám auta pouze po jednom majiteli ).
Měli by jste být tedy na svou klasiku hrdí a podle toho si ji hned od počátku vybírat.

Výhodou vlastnictví veterána je také jeho stálá investiční hodnota, která při pravidelné údržbě neklesá . 

Tady na stránkách taková auta vidíte a můžete se na ně přijet osobně podívat nebo si nechat zaslat fotogalerii, která Vám pomůže k rozhodnutí vybrat si některého z veteránů.

Součástí prodejního servisu je i veteránská testace. Některá z aut už ji mají, protože z toho důvodu byly dovezeny a nepravidelně si je projíždím, a pokud ji nemají lze ji zajistit. Všechna auta jsou před prodejem zkontrolována a na testaci připravena.

Nebojte se provozování veterána
Veteránská auta jsou pro přihlášení na SPZ povinna projít schvalovacím procesem tzv. testací vozu. Toto pravidlo platí to i pro vozy, která již SPZ mají a mění se u nich pouze majitel. Pokud si na testaci netroufáte a neznáte postup při získání SPZ,  nabízíme možnost zajištění, protože všechny nabízené klasiky jsou technicky připraveny pro její získání. Roční zákonné pojištění veteránů je řádech stokorun a platí to to i v případě velkých objemů např. Cadillaců, i to Vám samozřejmě zajistíme.

Je ještě mnoho snů, které se Vám mohou splnit a jsou přitom tak blízko.
Tak si zkuste splnit ten svůj, my si je minimálně každou nedělní vyjížďkou plníme.