Pontiac Bonneville 79

Z rodinných důvodů jej nový majitel, který ho koupil loni 
v srpnu musí dát do prodeje - proto se znovu objevuje na těchto stránkách. Auto má od srpna veteránskou testaci a značky.
Stav je stejně bezchybný jak je níže popsáno.
Telefon na majitele Václava K. je 737 585 035
---------------------------------------------
48 835 původních mil ...  Dvoubarevná varianta ...
Zelený interiér ...  V-8 ...
 Pečlivě udržováno ... Připraveno k projížďce ...

Pontiac Bonneville se v šesté generaci těchto vozů se vyráběl od roku 1977 do 1981. Náš model byl vyroben v roce 1979. V době ekonomické krize se vozy v americe zmenšovaly na délku, šířku i v objemu. Tento náš zachovalý kousek má na tu dobu a u tohoto modelu nejvyšší možný objem motoru V8, 5,7 l a jeho majitel si tak v té době mohl užívat až max. rychlosti 114 mph/ 184 km/h. 
Auto má velmi zachovalý původní lak a jeho dvoubarevné provedení se světlou střešní částí, protaženou na vrchní díly blatníků a kapoty se nádherně doplňují s zelenou metalízou na zbytku vozu. Také původní dělící linka dokládá pečlivé zacházení původního majitele. Lak byl kompletně ošetřen profesionální kosmetikou Swissvax, přesto si ponechává krásu původního lakování s jemnou patinou. Chromované části jsou nádherně lesklé bez puchýřků nebo rzi. Běloboké pneu k autu prostě sedí a volitelné drátěné kryty kol  jsou původní po celých 45 let. 

Stejně původ je také jeho interiér v zeleném provedení "dřevěným obložením". Palubní deska je také bez jediné praskliny . Celý interier vozu vykazuje minimální opotřebení a máte pocit, že sedíte v zánovním voze ( přestože je mu 45 let).
Všechny na tu dobu elektrické vymoženosti jsou funkční např. digitální hodiny nebo ekonoměr. Také látková sedadla v zeleném odstínu jsou pohodlná a měkká, téměř jako nová s řidičovým sedadlem v elektrice. Ve skvělé kondici je také podvozek vozu, který nikdy nevyjížděl v zimě. V detailech interieru je vkusně zakomponováno dřevěné obložení, které zvýrazňuje provedení palubní desky, volantu a dveří a navozují tak luxusni interier. Pokud máte rádi dobrou muziku, stačí pustit originální rádio nebo funční přehrávač kazet.
Komfort a pohodlí tohoto vybaveného vozu jsou doplněny touto příplatkovou výbavou:

 • Okna v barvě vozu, přední s clonou proti slunci
 • Elektrické zámky dveří
 • Elektricky nastavitelné sedadlo řidiče 
 • Vyhřívaná vnější zrcátka
 • Vysouvací anténa
 • Naklápěcí a teleskopický volant
 • Ochranná lišta vpředu na kapotě
 • Tempomat
 • Stěrače čelního skla s řízeným cyklovačem
 • Chromové chrániče hran dveří
 • Elektronická klimatizace

Všechny elektrické doplňky fungují, včetně klimatizace .

Pod kapotou najdete 5,7 litrový motor V-8 spojený se třístupňovou automatickou převodovkou od jediného původního řidiče, který ho půběžně udržoval, celá léta hýčkal v garáži a dopřával mu pravidelný servis. 
Přední a zadní chromové nárazníky a gumové výplně vypadají úplně téměř jako nové. Toto udržované auto má na svůj věk 42 let najeto pouhých 48 835 mil  a je stále připraveno pro nádhernou jízdu . 

Technické údaje : Délka 5443 mm, šířka 1941 mm, rozvor 2945 mm
                             Objem motoru  5724 cm3/ 350,1 cui, výkon 115,5 kw/ 155k, V8
                             Hmotnost 1716 Kg , nádrž o objemu 76l